Nadwrażliwość na dietę ma miejsce, gdy kot wykazuje reakcję alergiczną na jeden lub więcej specyficznych składników swojego pożywienia.


Alergie pokarmowe występują u kotów w każdym wieku, nawet młodych kociąt poniżej 1 roku życia.

Najczęściej występującym objawem jest alergiczna reakcja skórna. Kot ciągle się gryzie i drapie, powodując uszkodzenie skóry i utratę sierści. Może to prowadzić do infekcji bakteryjnych na zranionej powierzchni skóry.

Inne objawy to wymioty i przewlekła biegunka.
Kał może być wyjątkowo nieprzyjemny, miękki, częsty i ze śluzem. Dotknięte tą przypadłością zwierzęta mogą być nadmiernie chude, pomimo dobrego apetytu.

Najczęściej występującym alergenem, który powoduje ten stan, są duże białka, pochodzące z jednego lub większej ilości źródeł białek w komercyjnej karmie dla zwierząt domowych.
Półprodukty pochodzenia zwierzęcego, niskiej jakości tłuszcze,  Wołowina, wieprzowina, pszenica,  kukurydza,  oraz często występujące w karmach konserwanty (np. BHA) to częste alergeny.

Najlepszym sposobem radzenia sobie z tą nadwrażliwością jest stosowanie diet eliminacyjnych.
Takie karmy zawierają źródła białka i węglowodanów, na które kot nie był wcześniej uczulony, a zatem jego organizm nie wykazuje reakcji immunologicznej.
U takiego kota trzeba ściśle stosować diety, bez dodatkowych odpadków stołowych lub smakołyków podczas pierwszego etapu, aby uzyskać właściwą diagnozę.

Ponieważ rozpoznanie i leczenie alergii polega na zidentyfikowaniu alergenu i usunięciu go z diety, właściciele i weterynarze odgrywają bardzo ważną rolę w poprawie jego stanu zdrowia.
Przy konsekwentnym stosowaniu diety kot może zapomnieć o zmianach skórnych i może cieszyć się długim i zdrowym życiem.

Myśląc o zdrowiu i dobrym samopoczuciu Twojego kota, 1st Choice opracował hipoalergiczną formułę przygotowaną ze świeżego mięsa kaczego. 


1st Choice Cat Hypoallergenic Bez zbóż

Jest to źródło najwyższej jakości białka, które pomaga zredukować możliwe alergeny. 

1st Choice Cat Hypoallergenic poza wysokiej jakości mięsem zawiera również dobrej jakości tłuszcz roślinny oraz z łososia. 

Ta formuła pomoże Twojemu zwierzakowi rozwiązać problemy trawienne i swędzenie.

Written by administrator