Jaką karmę wybrać dla psów po zabiegu kastracji lub sterylizacji.

Dlaczego należy zwrócić uwage na diete takich psów?

Ponieważ często jedynym, ale uporczywym skutkiem ubocznym po zabiegu jest nadmierne przybieranie psów na wadze. Odpowiedzialne są za to przede wszystkim hormony, które wyeliminowane z organizmu spowalniają jednocześnie metabolizm psów.
Przy dotychczasowym zapotrzebowaniu energetycznym, wykastrowane psy potrafią spożywać o 20% więcej  pokarmu niż przed zabiegiem.

Trzeba wiedzieć, że otyłość to nie tylko problem w wyglądzie, ale ma duży wpływ na rozwój  groźnych chorób:
– serca,
– nadciśnienie
– cukrzyca
– nadmierne obciążenie stawów
Są powodowane są właśnie przez odtłuszczenie organizmu.

Walka z otyłością nie jest  łatwa, do tego dochodzi szereg niekorzystnych bodźców ze środowiska zewnętrznego.

Wybór nieodpowiedniej karmy, z niskiej jakości składników, nafaszerowanej wszelkimi substancjami zapachowymi i polepszaczami smaku, brak odpowiedniej ilości ruchu, predyspozycje wiekowe jak również nadmierna troska właściciela i podawanie karmy bez umiaru. 

Na rynku jest wiele karm przeznaczonych dla psów z problemem otyłości, nie wszystkie będą dobrze wpływać całościowo na kondycje psa.

Decydując się na karmę dla kastratów czytajmy uważnie etykiety. Wybierajmy tylko zaufanych producentów karmy z doświadczeniem i wykorzystujących do produkcji karmy wiedzę lekarzy weterynarzy i biologów

Karma dla psów otyłych 1st Choice Light – Healthy Weight (1st Choice Light – Optymalna Waga) jest odpowiednia dla psów dorosłych z otyłością, bez rozróżnienia ras.  Co jest najważniejsze, ta smakowita karma dla psów zapewnia im poczucie sytości przy jednoczesnym skutecznym wsparciu procesu odchudzania. 
Nie zawiera alergizujących zbóż ( pszenica, kukurydza)
Nie zawiera alergizujących zbóż ( pszenica, kukurydza)

1st Choice Light Healthy Weight jest dostępny w opakowaniach  6kg i 12kg.

Karma wyróżnia się na tle innych min zawartością w składzie L-Karnityny, która usprawnia metabolizm zwierząt, hamuje odkładanie się zbędnego tłuszczu i utrzymuje masę mięśniowa na odpowiednim poziomie. A dodatkowo w połączeniu ze zwiększoną ilością oleju ze słonecznika hamuje rozwój cukrzycy i miażdżycy.

Jako jedyna karma na rynku 1st Choice oprócz kwasów Omega 3 i Omega 6 posiada kwasy Omega 9 które pomagają obniżyć poziom złego cholesterolu jednocześnie podwyższając frakcje dobrego.

Kolejnym rozsądnym posunięciem producenta było dodanie do karmy C.L.A czyli sprzężonego kwasu linolowego.
To on odpowiada w dużej mierze za redukcje tkanki tłuszczowej, przyspieszając metabolizm.
Jest także mocnym przeciwnikiem w ochronie przed nowotworami, których niestety notujemy coraz więcej u zwierząt.
Wpływa także na samopoczucie naszego zwierzaka podczas odchudzania. 

Całość dopełnia odpowiednia ilość naturalnego błonnika z suszonych wytłok pomidorowych, które usprawniają perystaltykę jelit.

Przyglądając się składu analitycznemu 1st Choice Healthy Wheight dochodzimy do wniosku, że posiada ona rewelacyjny stosunek ilości białka i tłuszczu : 22% i 8%

Tak niska wartość tłuszczu pozwala psom na długie radosne życie w pełnym zdrowiu.
Co ważne, ta karma będzie również dobrym wyborem dla psów, które wymagają pożywienia z niską zawartością tłuszczu, czyli na przykład mających dolegliwości związane z trzustką. 

Podsumowując karma 1st Choice Healthy Wheigt to kompletna i odpowiednia karma dla psów dorosłych zmagających się z otyłością i po zabiegu kastracji.

Stworzona z najwyżej jakości składników klasy Human Grade-jak dla ludzi!

Bo przecież kochamy nasze zwierzaki!

Written by administrator